Napínané stropy a stěny

JUKKA design

Tkané

Textilní napínané stropní podhledy a stěny.

Tkané napínané  stropy a stěny jsou vyráběny zpracováním polyesteru a současně impregnovány polyuretanovou směsí. V důsledku toho jsou výrobci schopni vyprodukovat, co možná nejtenčí, ale zároveň odolnou a nepromokavou látku. Bohužel jsou tyto tkané napínací stropy, právě kvůli složitému výrobnímu procesu, dražší než ty obyčejné, vyrobené z PVC fólií, nicméně tato nevýhoda je plně kompenzována užitnými a vzhledovými vlastnostmi tohoto povrchu.

Textilní napínané stropy

Látka používaná na tyto stropy se tká, v důsledku čehož se na ní objevují mikroskopické póry, které přispívají výměně vzduchu v místnosti. Z tohoto důvodu se tento typ závěsného stropního systému nazývá „dýchací“. Další z vlastností, kterou tyto stropy mají, je jejich vynikající izolační schopnost. V současné době jsou textilní napínané stropy stále častěji využívány v bytech, domech, kancelářích, restauracích, barech, disco klubech, kinech či nahrávacích studiích. 

Tkané stropy a stěny představují dokonalé řešení pro pokoje zařízené v klasickém stylu, též však budou vítaným oživením i pro další typy interiérů. Nahrává tomu fakt, že prodejci nabízí výběr z velkého množství barevných motivů a rovněž i širokou škálu možností jejich zdobení.

Tkané stropní podhledy

Nejčastější způsoby dekorování pak představují – umělecké malování přímo na tkaninu a potiskování kresbami pomocí širokoformátové tiskárny. Obě tyto metody vám umožní mít v místnosti jedinečný strop, který dokáže vydržet po mnoho let zcela beze změny. Ten by vám měl zůstat takto hezky vypadající minimálně půl století. 

Výraznější ornamenty a kresby doporučujeme aplikovat na stropy se světlou barvou pozadí. Mimochodem, když se rozhodnete pro jejich změnu, tak to není žádný problém, tkaninu lze přebarvit až 10krát. Stropy a stěny vyrobené z tkaniny dokáží odolat chladu až -40 stupňů, takže jsou často umisťovány do nevytápěných místností, například v chatách či chalupách. 

Textilní podhledy

Polyester, ze kterého je strop vyroben, navíc snadno snáší vlhkost. Rovněž se na něm neusazuje voda, tudíž nedochází k jeho plesnivění. 

Při instalaci těchto strečových stropů není nutné používat tepelnou pistoli. Tkanina se dá na strop totiž namontovat i bez nutnosti jejího nahřívání. 

Tkané stropy a steny

Chcete-li zjistit, na kolik by vás tkaný strečový strop vyšel, můžete se obrátit na konzultanty naší společnosti, a to buď telefonicky nebo e-mailem.