Napínané stropy a stěny

JUKKA design

Víceúrovňový strop

Víceúrovňové napínané stropy 

jsou progresivní technikou pro zdobení bytů, domů, kanceláří a dalších prostor. Struktury se skládají z konstrukcí a několika pláten, které jsou v různých výškách. Jsou vybíráni zákazníky, kteří chtějí získat moderní domácnost. Víceúrovňový strop je žádán jak pro dekoraci bytů, tak pro komerční prostory. Plátna se dají velice zajímavě kombinovat ať už kombinací různých textur, tvarů nebo barev.

PVC fólie a textilie

Podle typu plátna mohou být struktury vyrobeny z PVC fólie nebo tkaniny. PVC fólie se nejčastěji používá k dekoraci pokojů v bytě. V tomto případě se vyplatí zvážit mikroklima místnosti. Při vysokých teplotách se deformuje a při nízkých teplotách ztrácí svoji pružnost (objevují se trhliny). Výhodou PVC fólie je odolnost proti vlhkosti, což umožňuje použití polymeru při návrhu kuchyně a koupelny. Tkanina tohoto typu se vyznačuje odolností proti nárazům a stálostí barev.

Z technického hlediska je počet úrovní neomezený. V praxi se však často používá varianta se dvěma úrovněmi. Tento design je preferován zákazníky. Díky originálnímu designu a řádně instalovanému osvětlení se tento design stane skutečným vrcholem místnosti. Mnohem méně často si vybírají ve prospěch tří a čtyřúrovňových pláten, protože vypadají příliš masivně a zmenšují výšku stropu.

Různé tvary a barvy

Barva silně ovlivňuje psychický stav člověka. V místnosti se zvolenou barvou stropu by se člověk měl cítit pohodlně. U víceúrovňových výrobků se používají monochromatické i vícebarevné barevné povlaky. Díky rozmanitosti barev je možné ztělesnit originální designové nápady. V sortimentu výrobců najdete jakýkoli odstín: světle béžová, tmavě červená, modro-černá.

Psychologové doporučují přidávat do pokojů světlé barvy, protože nemají negativní vliv na psychický stav člověka. K výhodám těchto odstínů můžete přidat vizuální zvýšení výšky místností 

Matné a lesklé plátna

Kromě tvaru, barvy a typu plátna hraje důležitou roli i typ textury. Lesklá textura se používá pro polymerové stropy. Tento design vizuálně zvětšuje místnost, protože lesk odráží všechny detaily. Tato výhoda umožňuje použití v malých místnostech. Vypadá dobře v moderním, půdním nebo hi-tech stylu.

Výhody víceúrovňových stropních systémů

Víceúrovňové plachty jsou požadovány kvůli řadě výhod. Tyto zahrnují:

1.schopnost skrýt malé vady. Díky vysoce kvalitnímu designu vám design umožní opravit nedokonalosti místnosti a odvrátit pozornost od nedokonalostí interiéru.

2.Stropní krytina také skrývá elektroinstalaci, potrubí a další komunikace (například požární a ventilační systém);

3.příležitost realizovat kreativní nápady, vytvářet individuální design pro každou místnost.

Možnosti osvětlení

Víceúrovňové napínané stropy se vyznačují originálním osvětlením, které provádí zónování v místnosti a vytváří příjemnou atmosféru. Existují dva hlavní typy osvětlení:

1.s vestavěnými světly;

2.s přívěskovými světly.

Klasická verze (lustr ve středu) se používá velmi zřídka. Nejvhodnější možností pro víceúrovňové (textilní nebo polymerové) napínané stropy je instalace několika světelných zdrojů (bodové osvětlení) v různých oblastech. Rovnoměrně osvětluje místnost a dokáže zvýraznit konkrétní oblasti. Je třeba mít na paměti, že okraje fólie v oblastech instalace svítidel musí být dostatečně chráněny. Tím se v budoucnu zamezí jeho prasknutí.

Chcete-li dosáhnout neobvyklých vizuálních efektů, měli byste si vybrat lampy s nastavitelným stropem a směrem světla. Celkem existují tři typy žárovek: žárovky, halogenové a LED.

U víceúrovňových provedení jsou nejvýhodnější LED žárovky, jsou cenově dostupné a mají životnost 4-5 let. Mezi výhody patří absence omezení pro typ instalace.

Kromě LED lamp se používají také pásky. Snadno se instalují a jsou trvanlivé. Výrobci vyrábějí stuhy v různých zářivých barvách. Existují běžné LED pásky a s vrstvou, která je chrání před vysokou vlhkostí.