Napínané stropy a stěny

JUKKA design

Hvězdné nebe

Stropní design, kterým se dnes řídí většina spotřebitelů, je kombinací nejmodernějších technologií, z nichž každá má své jemné kouzlo. Zvláštní důraz, kterému je věnována pozornost při výběru, jsou vysoké estetické vlastnosti stropní plochy. Hvězdičky a nejsložitější kosmické krajiny jsou jedním z nejoblíbenějších typů designu dosažený použitím této technologie.

Hvězdná obloha na stropě Vám dokáže navodit příjemnou atmosféru a dokáže pomoci se uvolnit se od stresu a problémů všedních dnů. Děti usnou rychleji a dospělí si mohou užít romantické prostředí. Tato napodobenina je vytvořena různými způsoby. Některé lze snadno replikovat vlastními rukama, zatímco jiné vyžadují tým profesionálů. Možnosti se také liší realističností a cenou. Je důležité zvážit důkladně každou metodu.

Druhy stropů s hvězdnou oblohou.

 1. Hvězdné nebe s optickým vláknem

Jedna z nejpopulárnějších, ale také nejdražších možností výroby stropu s hvězdnou oblohou – tištěný napínaný strop s optickým vláknem, které je propíchnuto  skrz plátno a sestaveno do jednotlivých svazků, které jsou následně vloženy do otvoru projektoru.

               

Základním materiálem stropu je optické vlákno různé tloušťky, speciální projektor (generátor světla) a plachta z textilu nebo PVC fólie. Plátno samo o sobě může být bez tisku, v tomto případě je lepší zvolit plátno černé nebo velmi tmavě modré. Aby samotná obloha vypadala přirozeně, je potřeba cca 70–120 hvězd na 1 m².

                                          

V některých případech jsou u prémiových stropů používány nádherné krystaly Swarovski, které zajišťují třpytivý efekt a jsou kombinací stylového a luxusního zdobení.  Díky vlastnostem umělých krystalů je možné tímto způsobem dosáhnout větší přitažlivosti a rozmanitosti při navrhování stropů.

              

Hlavní výhody této metody jsou následující:

 •  Zařízení nevyzařuje ultrafialové světlo;
 • Tvorba dynamických efektů (padající hvězda, meteor, kometa, mléčná dráha, rotující galaxie;
 • I když je projektor v provozu, na povrchu stropu není možný zásah elektrickým proudem-;
 • Projektor se během používání nezahřívá;
 • Nízká spotřeba energie (10 – 50 W);
 • Dlouhá provozní životnost.

Důležité!
Jednou z možností je realizace bez samotného propíchnutí (takhle se to dělá-propíchnutí?)optickým vláknem napínacího stropu. V tomto případě je nad napínací plachtou namontován listový materiál (plast, polystyren, překližka, desky OSB atd.), následně jsou v něm vytvořeny otvory, ve kterých jsou vlákna upevněna tak, aby nedosahovaly do úrovně stropního plátna. Když je světlo zapnuto, paprsky z vlákna budou viditelné přes stropní fólie.

2. Hvězdné nebe s jehlami Starpins

Technologie napínacího stropu Hvězdná obloha Starpins spočívá v tom, že mezi napínacím plátnem a stropem je namontován LED pás. Špendlíky Starpins nejsou ve skutečnosti zdrojem světla, ale pouze vodičem (světlovodem) a zesilovačem. Délka jehly Starpins je 3 cm, ostrý hrot má průměr 0,6 – 0,7 mm a hlava 1,5 – 2,5 mm. Následně jsou dle předem označeného obrázku či vzoru podle Vašeho výběru napíchnuty špendlíky Starpins přímo do napínací folie. Světlo z LED pásu prochází po celé délce čepu a dává ho bodově na čepičku, což působí jako hvězda. Tato technologie je atraktivní díky nižšímu instalačnímu rozpočtu ve srovnání s optickým vláknem. Instalace je méně komplikovaná a rychlá a může být provedena za kratší dobu.

                  

Kromě stropu lze pomocí špendlíků Starpins dotovat zeď, vytvořit světelný panel nebo vyzdobit obrázek.

                   

Hlavní výhody této metody jsou následující:

 • Zmenšení výšky stropu pouze o 5 cm;
 • Velmi rychlá a snadná instalace.
 • Starpins lze použít na jakoukoli napínací látku – saténovou, lesklou a látkovou.
 • Různé tvary špendlíků – kulaté, křížové atd.
 • Kdykoli je možné přidat další hvězdy nebo vzory.
 • Pomocí dálkového ovladače můžete změnit blikání, jas nebo barvu podsvícení.
 • Špendlíky Starpins jsou na napínacím stropu skoro neviditelné, zejména s potiskem, možnost vyzdobit další prvky – stínítka, panely nebo obrazy.
 • A konečně levnější cenová nabídka – napínací strop s hvězdnou oblohou Starpins bude stát nejméně dvakrát méně než vlákno.

 3. Malované hvězdy na napínaném stropě.

Jedním z jednoduchých a levných způsobů, jak přeměnit stropy na „hvězdnou oblohu“, je vytvoření malby na stropném plátne zářícími barvami. Výhodou této metody je, že nevyžaduje instalaci speciálního zařízení. Jedná se tedy o jednu z nejlepších možností pro byty s nízkými stropy.

Po dokončení instalace tištěného napínacího podhledu nakreslíme body nebo skvrny napodobující hvězdy fluorescenčními nebo luminiscenčními barvami. Právě tato namalovaná místa udělají ze stropu tajemnou hvězdnou oblohu. K provádění těchto prací není nutné odborné školení v kreslení. Pokud však chcete na stropě vytvořit celý vesmír, potřebujete umělecké schopnosti nebo doporučujeme oslovit  profesionálního umělce. Barevné schéma je reprezentováno studenými modrozelenými tóny a teplými (červená, žlutá, oranžová, růžová, fialová). Barvy mohou být skoro transparentní, pak jsou obrázky během dne méně nápadné.

Fluorescenční barvy jsou velmi světlé. Samotná záře se objeví pod ultrafialovými paprsky. Při malování stropu je musíte doplnit UV lampami s černým světlem. Spotřebiče jsou umístěny například za římsou. Fluorescenční obraz musí být chráněn před slunečním zářením, jinak efekt po čase zmizí.

Luminiscenční barvy absorbují světlo během dne a uvolňují se v noci, bohužel postupně blednou. Takové formulace jsou pohodlnější, protože není potřeba žádné další vybavení. Tyto moderní barvy neobsahují fosfor a jsou zcela bezpečné.

      

Hlavní výhody této metody jsou následující:

 • Všestrannost – lze jej použít uvnitř i venku.
 • Snadné použití – pro práci stačí stačí stříkací pistole, štětec nebo váleček.
 • Lze uzavřít ochrannou vrstvou lakem na bázi polyuretanu – proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.
 • Dobře sedí na povrchu.
 • Schne dostatečně rychle.
 • Nepoškozujte lidské zdraví.
 • Různorodá oblast použití – můžete malovat papír, přírodní květiny a stromy, dřevo, betonové a kamenné povrchy, plasty a kovy.

Pokud si také chcete užít krásy galaxie, dívat se na hvězdy a usnout obdivováním oblohy v letní noci, doporučujeme Vám nainstalovat napínací strop «hvězdná obloha», který napodobuje jeho přesnou kopii. Naši kompetentní specialisté nashromáždili neocenitelné zkušenosti po celou dobu své činnosti, proto budou moci instalovat jakýkoli typ konstrukce. Ljubava Plus s.r.o. ve své práci používá pouze vysoce kvalitní materiály od renomovaných výrobců a moderní vybavení pomáhá vytvořit jedinečné umělecké dílo, která vydrží hodně dlouho. Budou s Vámi pracovat pouze kvalifikovaní řemeslníci, kteří svou profesionalitou vyřeší jakýkoliv návrh, váží si pozornosti klientů a současně berou v úvahu jejich potřeby a přání.

V případě, že se rozhodnete pro samovýrobu, máte sílu, znalosti a náladu, neváhejte se i tak na nás obrátit.  Co nejdříve jsme připraveni Vám poskytnout  všechny komponenty pro výrobu této krásné realizace a poradit ve všech otázkách, které vás zajímají.

V nejkratší možné době lze příslušenství pro stropy hvězdné oblohy zakoupit v našem internetovém obchodě https://shop.folieljubava.cz/