Stropní design, kterým se dnes řídí většina spotřebitelů, je kombinací nejmodernějších technologií, z nichž každá má své jemné kouzlo. Zvláštní důraz, kterému je věnována pozornost při výběru, jsou vysoké estetické vlastnosti stropní plochy. Hvězdičky a nejsložitější kosmické krajiny jsou jedním z nejoblíbenějších typů designu dosažený použitím této technologie.

Napínaný strop s hvězdnou oblohou bude skutečnou výzdobou každé místnosti především v ložnici a obývacím pokoji.

Jaké je tajemství vytvoření hvězdné oblohy ve Vaší domácnosti ?

Současné typy zavěšených stropních konstrukcí ohromují fantazii a prakticky neomezují fantazii designérů. Mezi obrovským výběrem barevných možností a tonalitou designu zaujímá hvězdná obloha jedno z prvních míst. Samo o sobě je takové technické řešení příjemné, nemluvě o tom, že se vytvoří již hotová stropní konstrukce. Vytvořit luxusní noční oblohu už není něco nemožného. Díky novým technologiím si můžete zářící hvězdy vychutnat i doma.

Technologie nabízí různé verze, z nichž každá se liší technickým vybavením, podmínkami instalace a funkčností. Hlavní efekt – „hvězdná obloha“, je dosaženo hrou světla na povrchu stropu. Blikajícího efektu je dosaženo použitím osvětlovacího zařízení nebo pomocí fluorescenční lepicí fólie. Stropy mohou být napnuté nebo stacionární se strukturou pro nastavení typu.

Druhy stropů s hvězdnou oblohu

Nejběžnějším materiálem jsou optická vlákna. Principem činnosti těchto stropních ploch je provoz zvláštního zařízení – projektoru.

Stovky vláken dokáží vytvořit hvězdy na obloze. Tím pádem se na stropě v ložnici nebo v jakékoli jiné místnosti vytvoří projekce hvězdné noční oblohy.

Hlavní výhody této metody jsou následující:

1.zařízení nevyzařuje ultrafialové světlo;

2.I když je projektor v provozu, není na povrchu stropu možný zásah elektrickým proudem;

3.projektor se během používání nezahřívá;

4.nízká spotřeba energie (10 – 50 W);

5.dlouhá provozní trvanlivost.

Led žárovky

Na hotovém povrchu jsou vytvořeny četné díry, ve kterých jsou umístěny LED žárovky. Změnou směru světla, jasu a počtu žárovek můžete vytvořit nejrozsáhlejší hvězdnou krajinu. Takový systém je řízen vybaveným ovládacím panelem.

Tento typ stropní konstrukce má následující výhody:

1.změna barevného provedení;

2.nízká spotřeba energie;

3.možnost přizpůsobení dle osoby;

4.dlouhodobý provoz;

5.schopnost použít pro barevný doprovod znějící hudby.

V některých případech prémiové stropy používají krystaly Swarovski pro třpytivý efekt, stylový a drahý šperk. Díky vlastnostem umělých krystalů je možné tímto způsobem dosáhnout větší přitažlivosti a rozmanitosti při navrhování stropů.